Google Arama Motorundan Cep Telefonlarına Yol Tarifi Gönderebilirsiniz

Google Arama Motorundan Cep Telefonlarına Yol Tarifi Gönderebilirsiniz

Google arama motorunun yeni hizmeti, yolunu kaybeden herkese yardımcı olacak bir çözüm getiriyor. Google arama motoruna yazacağımız bir komut, nerede olduğumuzu istediğimiz telefona gönderiyor.

Cep telefonlarında kendi yolumuzu bulmak için kullandığımız birçok uygulama var. Ancak nerede olduğumuzu başkasına yol tarif edecek şekilde başka akıllı telefonlara aktarmak çok yeni bir durum.

Google arama motorundaki fonksiyon şöyle çalışıyor. Google arama motoruna sadece ‘yön gönder’ (send directions) yazıyorsunuz. Google’a nerede olduğunuzu bildiriyorsunuz ya da yer bildirimleriniz açıksa Google bunu kendi buluyor. Daha sonra bulunduğunuz yeri kime bildirmek istiyorsanız, o kişinin akıllı telefonun numarasını yazmanız ve ‘gönder’ tuşuna basmanız yeterli oluyor. Gerisini Google hallediyor.

Google gönderdiği lokasyona tıpkı Google Maps’da olduğu gibi alternatf ulaşım araçları ve yöntemleri seçenekleri de ekliyor. Böylece çevreyi bilmeyen ya da sizi ararken kaybolmuş insanlara son derece yardımcı da oluyorsunuz. Fonksiyon tüm Android telefonlarda bulunan yer belirleme özelliğinden faydalandığı için yanlış bir bilgi verme olasılığı da yok.

Google şimdi böylesine kullanışlı bir fonksiyonu arama motoruna eklemiş bulunuyor. Henüz Türkiye’de bu fonksiyon kullanılmıyor ancak gelmesi çok uzun sürmeyebilir. Fonksiyon Google Fi projesi kapsamında olduğu için şimdilik Nexus serisi telefonlarda çalışıyor.

Project Fi Tüm Dünyayı Birbirine Bağlayacak

Google, Project Fi ile Artık Resmen Wi-Fi Telefon Operatörü

YORUMLAR