Google Arama Sayfası Tasarımını Yeniliyor

Google Arama Sayfası Tasarımını Yeniliyor

Google hız kesmeden servislerini kullanıcı ihtiyaçları ve önerileri ile yenilemeyi sürdürüyor. Yeniliğin olacağı durak ise Google'ın kalesi diyebileceğimiz her zaman alışık olduğumuz Google Arama sayfası olacak. Google Arama sayfalarının arayüzlerinde yapılacak değişiklikler için henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Ama teknoloji sitelerinde dolaşan bir video arama sayfasında yapılan denemeler hakkında bize bilgiler sunuyor.

Baştan belirtelim izlediğiniz video resmi bir video değildir. Bu görüntülerin nasıl elde edildiği ve gerçek olup olmadıkları hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Görüntülerde ki can alıcı nokta ise Google'ın dikey menülerden vazgeçmesi. Yan menüsünde alışık olduğumuz filtreleme seçenekleri artık olmayacak. Bu menüler direkt arama kutusunun altında yatay şekilde sıralanacaklar. Sol tarafta kalan boş bölümde ise Google Plus entegrasyonu veya ilgili G+ içeriklerinin görüntülenmesinde kullanılabilir. Yatay menü kullanımı belki de mobil tarayıcılar için bile olabilir.Resmi açıklama gelmeden bu denemenin ne amaçla ve neden bu şekilde yapıldığı ne yazikki bilemeyeceğiz. Bilindik bir şey söylememiz gerekirse: Google'ın herhalde bir bildiği vardır.

YORUMLAR