Google Arama Sonuçlarına Film ve Kitap Eleştirileri Ekliyor

Google Arama Sonuçlarına Film ve Kitap Eleştirileri Ekliyor

Google’da bir film, dizi ya da kitap ararken gelen sonuçlara artık eserlerle ilgili kritikler de eklenecek. Google arama motoru bu hizmeti vermeye bugünden itibaren başlıyor.

Google bugün ABD sınırları dahilinde bir film, dizi ya da kitap araması yapanlara o eserle ilgili yayınlamış eleştirileri de sunmaya başladı. Bu hizmetin çok yakında Avrupa’ya da gelmesi planlanıyor. Bu yeni hizmet bilgi almak istediğimiz eserlerle ilgili geniş bilgi veren ve web sayfasının sağ tarafında bulunan enformasyon kutusunun hemen altında yer alacak. Böylelikle film, dizi ya da bir kitap aradığımızda ünlü eleştirmenlerin konuyla ilgili fikirlerine de sayfalara gitmeden bir göz gezdirme imkanı bulabiliyoruz.

Hizmet şimdilik ABD sınırları dahilinde veriliyor. Hem mobil aramalarda, hem de masaüzerinde bu hizmet kullanılabiliyor. Türkiye’de ve Avrupa’da da hizmete geçmesi beklenen hizmetin ne zaman bu lokasyonlarda başlayacağı ise bilinmiyor. Bu hizmeti kullanmak istiyorsanız tarayıcı ve PC ayarlarınızın ABD’ye ayarlı olması ve bir VPN kullanmanız gerekiyor. 

Youtube Video Oynatıcısı'nda Tasarım Değişikliğine Gitti

Windows 10'a Özel Web Sitesi Yayına Başladı

Google Drive Paylaş Menüsüne Ek Güvenlik Seçeneği Geldi

YORUMLAR