Google Buzz'daki Bilgileriniz Google Drive'a Aktarılacak

Google Buzz'daki Bilgileriniz Google Drive'a Aktarılacak

Google Buzz ilk ortaya çıktığında internet kullanıcılarında bir miktar heyecan yaratmayı başarmıştı ancak kısa süre sonra bu heyecan sönmüştü ve aynı Google Wave servisinde olduğu gibi neredeyse herkes servisi kullanmayı bırakmıştı. Bundan dolayı Google Buzz, Gmail'imizin içinde bulunduğu yerden alındı ve kullanıma kapatıldı.

Ancak bir miktar kullanıcının Google Buzz'ı son günlerine kadar aktif olarak kullandığı kesin. Her iki tip kullanıcı için de Google Buzz'da paylaşılanların Google Drive'a aktarılacağı geçtiğimiz hafta kullanıcılara Google tarafından gönderilen bir e-posta ile bildirildi. Bu yedekleme işleminin içerisinde şimdiye dek Google Buzz'da paylaştığınız tüm bilgiler yer alacak ve kolayca erişilebilir olacak.

Yedekleme işlemi iki adet dosya ile sağlanacak. Birincisi sadece sizin paylaşımlarınızı içeren ve Google Drive içerisinde yer alan size özel bir dosya. Gizli olan ve sadece sizin görebileceğiniz bu dosyaya ek olarak ikinci bir dosya daha hazırlanacak ve herkese açık olarak yayınlanacak. Bu dosya Google arama sonuçlarında görüntülenebilecek ve önceden kişinin Google Buzz'ına yönlendirilen linkler artık buraya yönlenecek.

İkinci Google Buzz dosyası içerisinde sadece herkese açık olarak paylaştıklarınız yer alacak ancak geçmişte arkadaşlarınıza yazdığınız şeylerin onlar tarafından herkese açık hale getirilmesi nedeniyle sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Zira başkalarının Google Buzz akışı üzerinde kontrol sahibi olamıyoruz ve tamamen diğerlerinin insafına kalıyoruz.

Eğer yedekleme işleminden önce tüm Google Buzz bilgilerinizi silmek isterseniz buraya tıklayarak Google'ın Buzz'ı kaldırma aracını kullanabilirsiniz.

Windows 8 Microsoft'u Vista zamanlarına döndürdü

YORUMLAR