Google Daha Fazla Materyal Tasarım Sunmak İçin Pixate'i Satın Aldı

Google Daha Fazla Materyal Tasarım Sunmak İçin Pixate'i Satın Aldı

Google’ın hem Android, hem de web tabanlı uygulamalarında daha fazla "materyal tasarım" görmeye hazırlıklı olalım. Google materyal tasarım geliştirme aracı Pixate'i satın aldı.

Google, "materyal tasarımda" kullanılan Pixate grafik tasarım ve uygulama geliştirme aracını satın aldı. Pixate tıpkı benzeri Sketch gibi Android için arayüz tasarımları yapılmasını sağlıyor. Sketch ise iOS için tasarım yapmakta kullanılan program. Bundan böyle, Android ve web uygulamalarında Google’ın çok daha fazla materyal tasarıma ağırlık vereceğini kestirmek hiç de güç değil.

Pixate’in satın alımıyla ilgili anlaşma henüz kapanmış değil. Islak imzalar atılmadı ancak artık bu birleşmeye kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü resmi Pixate web sayfasının altında Google ile birleşimin duyurusu yapılmış durumda.

Pixate, materyal tasarımların işletim sistemleri ve uygulamalar üzerine hemen kullanılabilmesini sağlayabilen oldukça popüler bir mobil uygulama prototipleri geliştirme aracı. Temmuz 2013’de 3.8 milyon dolar yatırım alarak Silikon Vadisine yerleşen Pixate, böylelikle Google’ın tasarım ekibine katılmış oldu. Pixate, artık Google’ın bünyesinde Android platformuna daha odaklı olarak çalışmaya devam edecek.

Google ile Materyal Tasarımlı Web Siteleri Hazırlamaya Başlayın

Google, Materyal Dizayna Sahip En İyi 17 Uygulamayı Seçti

Google, Materyal Tasarıma Sahip Saat Uygulamasını Android için Yayınladı

YORUMLAR