Google Glass Çıkmadan İkinci Yasak Yine ABD'den

Google Glass daha piyasaya sürülmeden bu sefer de ABD'nin Batı Virginia eyaletinde araç kullanırken yasaklanacak.

Google Glass Çıkmadan İkinci Yasak Yine ABD'den

Daha önce Google Glass'ın ABD'de bir barda yasaklandığına dair haberimizi size iletmiştik. Anlaşılan o ki daha piyasaya sürülmeden cihaza yeni yasaklamalar gelmeye devam edecek ve Google'ın otoriteler ile yaşayabileceği sıkıntılar henüz bitmiş değil.

Bu sefer yasak yine ABD'den geliyor ve Batı Virginia eyaletinde Google Glass takılı iken araç kullanmanın yasaklanması için teklif verilmiş durumda. Cihazın diğer mobil cihazlar ile senkronize çalışma ihtimali nedeniyle özellikle cep telefonlarının araç kullanımında yasak olduğu eyalette Google Glass'a yasak gelmesi pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Techcrunch'ın aktardığı haberde özellikle CNET'in Google Glass'a ulaşarak incelemesinin bu yasakta etkili olduğu belirtiliyor. West Virginia savcısı ürünün yeniliklerinden şüphe duymadığını ancak özellikle genç kesimde dikkatsiz araç kullanımını engellemek için bu yasak teklifini ortaya koyduğunu açıklamış durumda.

Bunun yanında araçlarda hali hazırda onlarcası bulunan dijital veya analog göstergelere, e-postalar, mesajlar ve bildirimleri de ekleyen Google Glass'ın üreticisi Google'ın yasaya herhangi bir karşılık verip vermeyeceği henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy S4 Mini Göründü

YORUMLAR