Google Hangouts iOS ve Android İçin Güncellendi

Google Hangouts iOS ve Android İçin Güncellendi

Google, Hangouts için yeni bir güncelleme yayınladı. Birisi artık size ‘Neredesin’ diye sorarsa, hemen o anda lokasyonunuzu paylaşabileceksiniz. Bu özellik, bulunduğunuz bölge bilgisinin sürekli açık kalmasını önleyerek bir nevi güvenlik önlemi olarak da işlev görecek. 

Yeni güncelleme sadece tek yenilikle kalmıyor. Güncellemeyle beraber ‘en son görüldüğü yer’ özelliği de Hangouts'a geldi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerinin en son nerede bulunduklarını görebilecekler. Bu pek çok açıdan güvenlik için hem avantaj, hem de dezavantaj getirdiği için tartışmaya açık bir durum. Yardım çağrısında bulunan kullanıcıların en son nerede olduklarının bilinmesi önemliyken, kötü amaçlı kişiler için son bulunulan yerin biliniyor olması kullanıcı için sakınca yaratabilir sorusu gündeme gelebilir.

Bu özelliklerinin yanı sıra Hangouts’a biraz makyaj da yapılmış. Yeni ‘sticker’paketi oldukça eğlenceli görünüyor. Video görüşmeleri için getirilen filtreleme seçenekleri de artırılmış. Android ve iOS için gerçekleştirilen uygulama 10 aralık tarihinden itibaren telefonlara geldi bile. Birkaç hafta içinde ise ‘zaman bildirimi’ özelliği güncellenecek. 

Google Hangouts HD Oluyor

Google+ Hangouts: Bebek Gayno

Hangouts ile Sevdiğiniz İnsanlarla Konuşun

YORUMLAR