Google Haritalar'a Bomba Özellikler Geliyor!

Google Haritalara Bomba Özellikler Geliyor!

Google Haritalar, yakında sıradan bir navigasyon uygulamasından çok daha fazlası olacak. Restoranlardan cafelere, tarihi yerlerden keşfedebileceğiniz diğer birçok farklı mekana kadar sizlere önerilerde bulunacak olan uygulama, cebinizdeki sanal rehberiniz olmak istiyor.

Google'ın bugün itibarıyla başlayan I/O Geliştirici Konferansı, birçok yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Telefondan uygulamalara, yapay zekadan çeşitli teknojilere kadar pek çok alandaki yeni gelişmelerin paylaşıldığı etkinlikte, Google Haritalar'a gelecek yeni özellikler de belli oldu.

Yeniden tasarlanan Keşfet sekmesi, görülebilecek ilginç yerler için kullanıcılara rehberlik edecek. Bulunduğunuz şehirdeki popüler restoranlar, tarihi yerler, konserler ve etkinlikler bu bölümde gösterilecek. Buna ek olarak, 'Foodie' listesi ve diğer 'en popüler' listeler, diğer insanların en çok nerelere gittiğini gösterecek ve uzman tavsiyelerine dayalı yeni restoranlar bulmanıza yardımcı olacak.

google haritalar yeni özellikler

Ayrıca, attığınız her adımı izleyecek olan Google Haritalar, eğer en popüler restoranlardan birisini ziyaret ettiyseniz, hoşuna gidecek diğer mekanlar hakkında size önerilerde bulunacak. Makine öğreniminden faylanarak size uygun yerleri 1 ila 100 arasında puanlayan uygulama, civardaki mekanların özel bir listesini çıkartıyor.

Google'ın oluşturduğu listeden beğendiğiniz yerleri kenardaki baloncuğa sükleyerek kendiniz için bir favori listesi oluşturabiliyorsunuz. Diğer taraftan yaptığınız favori listesi, arkadaşlarınıza ve ailenize açık olacak. 

Örneğin, dostlarınızla veya ailenizle bir yemek planlıyorsunuz, ancak nereye gideceğinize karar veremediniz. Bu özellik sayesinde, kafanızdaki mekanları listeye ekleyerek oylamaya açabiliyorsunuz. Daha sonra karar kılan restoranı Google Haritalar üzerinden rezerve ettirebiliyorsunuz.

Bunun gibi daha birçok özelliğe ev sahipliği yapan yeni Google Haritalar, önümüzdeki aylarda hem Android hem de iOS platformları için kullanıma sunulacak.