Google, HTC'nin Akıllı Telefon Departmanını Satın Alabilir

Google, HTC'nin Akıllı Telefon Departmanını Satın Alabilir

Son çıkardığı akıllı telefonlarla bir türlü yüzü gülmeyen HTC, akıllı telefon departmanını Google'a satabilir. Halihazırda bu iki şirketin anlaşmaları bulunuyor ancak Google'ın HTC'yi satın alması, akıllı telefon pazarında HTC'nin marka değerini arttıracaktır diye ön görülüyor.

Çin'den gelen raporda, HTC'nin akıllı telefon bölümünü Google'a satmak için görüşmelerin devam ettiği öne sürülüyor. Microsoft'un Nokia'nın telefon donanımını satın almasına ve hatta Google'ın Motorola'yı satın almasına benzer şekilde, yine Google şirketinin HTC'yi almayı hedeflediği bildirildi. Raporda, bu satışın sadece HTC akıllı telefon araştırma ve geliştirme ekibi için olacağı ve şirketin tamamını veya Sanal Gerçeklik bölümünü (HTC Vive ile birlikte) içermeyeceği belirtiliyor.

HTC, Pixel ve Pixel XL'i 2016'da üretmek üzere Google ile ortaklık kurmuştu ve muhtemelen 2017'de de Pixel 2 için bu ortaklığa devam edecek. Ancak Google, HTC'nin telefon bölümünü alırsa Pixel telefonlarını kendi bünyesinde üretecektir diye düşünülüyor. Ayrıca Pixel 2 XL'ı üretecek olan LG'nin, bu alımın gerçekleştirilmesi durumunda kazançları bir hayli düşecek. Hatta Google şirketi, LG ile olan anlaşmasını sonlandırıp akıllı telefon modellerini satın aldığı HTC ile yapacak. 

Son olarak HTC'nin bu ayki mali raporu, Ağustos'un on yıldan uzun bir süredir en kötü ay olduğunu gösteriyor. Aylık değişim yüzde -51.56 iken, yıllık değişim yüzde -54.39 seviyesinde. 

HTC, Üç Akıllı Telefon Modelinin Android Oreo Alacağını Açıkladı

Google Chrome 61 Yayınlandı. Hemen İndirin!

YORUMLAR