Google ile Materyal Tasarımlı Web Siteleri Hazırlamaya Başlayın

Google ile Materyal Tasarımlı Web Siteleri Hazırlamaya Başlayın

Google'ın Android dünyasının tüm tasarım kurallarını yeni materyal dizayn anlayışı ile alt üst ettiği bir gerçek. Android 5.0 ile birlikte gelen bu yeni tasarım anlayışı, eski tasarım öğelerinin aksine çok daha düz ve renkli bir görünümü beraberinde getiriyor ve gözü rahatsız edebilecek tüm öğeler ortadan kaldırılıyor. Tabii ki Android uygulamaları için kullanılmaya başlanan bu tasarım trendinin web sitelerine bulaşması da pek uzun sürmedi.

Her ne kadar bu yeni tasarımları kendi emekleriyle hazırlayabilen tasarımcılar olsa da, Google web tasarımcıların işlerini daha da kolaylaştırabilmek için Material Design Lite adlı bir servisi hizmete sundu. Bu hizmet sayesinde materyal dizaynın tüm öğelerinin eski HTML, JavaScript ve CSS kodlarına uyarlanabilmelerini sağlayan kütüphanelere erişim sağlayabiliyorsunuz.

Kartlardan tutun da tıklamaya duyarlı menüler, renkli butonlar, ufak animasyonlar, renk değişimleri, tema özelleştirme gibi pek çok materyal dizayn öğesini kolayca uygulamanıza yardımcı olan Material Design Lite, kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak tasarımları onlara ulaştırmanız için gereken her şeyi sunuyor.

Servisi kullandığınızda hiç zorlanmadan web sitelerine ekleyebileceğiniz tüm materyal dizayn öğelerine ve onların eklenmeleri için gereken kodlara ulaşabiliyorsunuz. Daha sonra tek yapmanız gereken bu kodları temanıza ekleyerek ortaya çıkmalarını sağlamak. Tabii ki kodların çok basit bir şekilde hazırlanmalarının yanında özelleştirilebilen bir yapıya sahip olmaları da tasarımlarınızın daha kolay ve hızlı çalışmalarına yardımcı oluyor.

Material Design Lite'a ulaşmak için buraya tıklayarak servisi hemen ziyaret edebilirsiniz.

2015 TEOG ve LYS Tercihinizde Yardımcı Olacak En İyi 5 Tercih Robotu

YORUMLAR