Google'ın Sahasında İlk Gol Atan Facebook Oldu

Google'ın Sahasında İlk Gol Atan Facebook Oldu

Dünyanın en yaygın sosyal ağı Facebook, mobilde tarihe adını yazdırdı. Google'ın mobil işletim sisteminde uygulama markette 1 milyar indirmeyi geçen ilk üçüncü parti uygulama Facebook oldu.

Google Play üzerinde 1 milyar indirmeyi geçen Gmail, Youtube, Google Maps'i izleyecek diğer uygulama Google'dan beklenirken, Facebook bir sürprizle geldi. Google'ın kendi işletim sistemindeki avantajına rağmen, toplumda yaygınlığı tartışılmaz sosyal ağ Facebook bu sınırı geçen ilk üçüncü parti uygulama olarak tarihe geçti. Onca eleştiriye, güvenlik tartışmalarına rağmen hem masaüstünde hem de mobilde kimsenin vazgeçmediği Facebook, iOS ve Android'de en çok kullanılan 10 uygulama arasında Google uygulamalarının yanındaki yerini koruyor.

Mesajları mobilde Messenger adlı yeni bir mobil uygulama üzerinde yürütmeye başlayan, cüretkar kullanıcı izinleri istemesine ve kullanıcıdan habersiz dinleme yaptığı iddialarına rağmen bu uygulamasıyla da kısa sürede 500 milyonu aşkın Android kullanıcısına ulaşarak mobil sosyal ağ pazarında tekel olmaya koşan Facebook, görünüşe göre zaman öldürme konusunda bir virüs gibi tüm dünyayı sardı, sarmaya da devam ediyor. Önümüzdeki çeyrek raporlarını şimdiden görür gibiyiz.

Apple iCloud'un Adını Temize Çıkardı

Akıllı Yüzük İle Tüm Bildirimlere Hükmedin

Apple Uygulama Mağazası Kapısından Dönenlerin Neyi Eksik?

YORUMLAR