Google I/O 2013'te Samsung Galaxy S4 Google Edition Tanıtılabilir

Google I/O 2013'te Samsung Galaxy S4 Google Edition Tanıtılabilir

Google I/O 2013 etkinliği Türkiye saatiyle bu akşamüstü başlayacak. Söz konusu etkinlikte yapılacak konuşmaların ve tanıtımların ana konuları belli olsa da hangi cihazların tanıtılacağı ya da ürünlere dair hangi gelişmelerin aktarılacağı kesin değil. Tanıtılması beklenen cihazlar arasınaysa Samsung Galaxy S4 Google Edition isimli olası ürünün eklendiği belirtelim.

Geek.com isimli yabancı dilde yayın yapan teknoloji sitesinin ortaya attığı iddiaya göre Samsung ile Google arasındaki iş birliği bu etkinliğe de yansıyabiliyor. Android işletim sisteminin iyice yakınlaştırdığı iki şirket daha önce de bazı cihazlar üzerinde özel çalışmalara gitmişlerdi. Özellikle de Google I/O 2011 etkinliği bu konuda en dikkat çekici örneklerden birine sahne olmuş ve Galaxy Tab 10.1’in özel bir sürümü tanıtılmıştı.

Google ile Samsung’un bu yılki etkinlikte var olan bir Galaxy S4’ün farklı bir modelini sunup sunmayacakları henüz net değil. Ancak Samsung’un çok sık yeni cihaz tanıtması ve üretmesi böyle bir olasılığın gerçekleştirme ihtimalini arttırmıyor değil. Tabii ki böyle bir cihazı var olan S4'ten ayıracak ne büyük özellik Android'in saf sürümünü barındırması olacaktır.

Windows 8.1 ücretsiz olarak yayınlanacak

YORUMLAR