Google, Kışın İlk Gününü Karşılamak İçin Doodle Hazırladı

Google, Kışın İlk Gününü Karşılamak İçin Doodle Hazırladı

Dünyanın en çok ziyaret edilen arama motoru Google, kışın geldiğini haber vermek ve kışın ilk gününü karşılamak için hareketli bir doodle hazırladı.

Google, internet tarayıcısı üzerinden ulaşabileceğiniz gelişmiş bir arama motoru. Arama özelliğin yanı sıra çeşitli servisleriyle de milyonlarca kullanıcısına hizmet veriyor. Bu arama motoru, özel günlerde kendi ismini süsüyor ve ana sayfasını güncelliyor. Şirket özel günlerde kendi ismi süsleyerek yazma işine yıllar önce başlamıştı. Ünlü kişilerin ölüm yıl dönümü, milli bayramlar ve önemli günler için çeşit çeşit tasarımlar yapan Google, bu sefer kışın ilk gününü karşılamak için hareketli bir doodle hazırladı.

Bildiğiniz üzere Aralık ayındayız ve kış ayı iyiden iyiye kendini belli etmeye başladı. Halk arasında kışın ilk günü diye tabir edilen bilgi; Coğrafya'da kış dönümü olarak geçiyor. 21 Aralık tarihinden itibaren güney yarımkürede günler kısalmaya, kuzey yarımkürede ise günler uzamaya başlıyor. Küreler arasında gerçekleşen bu mevsim değişiklikleri kış dönümü olarak anılıyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Google, kış dönümü için hareketli bir doodle hazırladı. Doodle'da üç çocuk kardan adam yapıyor ve bunu süslemeye çalışıyor. Daha sonra büyük yaşlarda başka bir insan gelip onlara havuç veriyor ve böylelikle kardan adam tamamlanmış oluyor. Hazırlanan doodle'ın üzerine tıkladığınızda ise kış dönümüyle ilgili güncel bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Kış dönümü için hazırlanan doodle'ı beğendiniz mi?

Android TV Uygulaması Google Play'e Yüklendi!

Google'ın Çılgın Projeleri 

YORUMLAR