Google Maps'ten Muhteşem 1 Nisan Şakası: Pac-Man Sokaklarda

Google Maps'ten Muhteşem 1 Nisan Şakası: Pac-Man Sokaklarda

Google Maps 1 Nisan’ı nostaljik bir sürprizle karşılamaya karar verdi ve Pac-Man’ı sokaklara saldı. Durun hemen pencereden dışarı bakmayın, haritaların üzerindeki sokaklardan bahsediyoruz.

 Google Maps’a bugün uğrarsanız, Pac-Man’e de bir uğramadan çıkmayın. Yeni bir arayüzle 1 Nisan'ı karşılayan Google Maps, eğer isterseniz sizi hemen sokaklarda Pac-Man oynamaya davet ediyor. Bize Atari’den yadigar klasik oyun size kendi mahallenizde eğlenceli dakikalar geçirtebilir. 

Seçtiğiniz bir adresi bulduğunuzda, o harita üzerinde Pac-Man oynayıp oynayamayacağınızı hemen bir tuşla öğrenebiliyorsunuz. Eğer sokakların geometrik yapısı oyunu biraz andırıyorsa oyununuza hemen başlayabiliyor, yok eğer değilse rastgele bir başka haritaya geçebiliyorsunuz.

Ben İzmir sokaklarında oynamayı denedim. Ancak 5-6 farklı lokasyonda başarılı olamadım. Fakat tam ümidi kesmişken sonuncu haritada keyifle Pac-Man oynadım. Ancak lokasyonun neresi olduğunu oyunu oynarken görmek pek mümkün değil. Bunu anlayabilmek için oyundan çıkmanız ve sol alt köşedeki 'Google Maps’a Dön' tuşuna tıklamanız gerekiyor. Sanırım Balçova civarı Pac-Man oynamak için oldukça elverişli olabiliyor. Siz de kendi mahallenizde Pac-Man oynamak isterseniz durmayın, hemen Google Maps’ı ziyaret edin. Mahallenizde oynayamazsanız da üzülmeyin, Google size uygun bir Pac-Man sahası bulacaktır. 

Samsung Galaxy S6 Edge Dayanıklılık Testi Kan Donduruyor

Tüm Türkiye'de Elektrikler Kesildi!

Spartan İnternet Tarayıcısı Görücüye Çıktı

YORUMLAR