Google Maps'ten Engelliler İçin Önemli Yenilik

Google Maps'ten Engelliler İçin Önemli Yenilik

Google Maps'e gelen yeni bir güncelleme ile harita üzerinde bulunan mekanlar, tekerlekli sandalye kullananlar için yeni bilgiler içerecek. Güncelleme ile birlikte harita üzerinden tekerlekli sandalye rampalarını görebileceksiniz.

Rezervasyon yaptırmak istediğiniz ya da öylesine bir gece gitmek istediğiniz bir yerde tekerlekli sandalye rampasının olup olmadığını görmek önemli bir külfetti. Bunun için Wheelmap gibi internet siteleri varken, hiçbir bilgi alamadığınız mekanlar için Street View ile dakikalarca kontrolde bulunmanız gerekiyordu. Bu problemi kökten çözmek isteyen Google, haritalar üzerinde bulunan mekanlara yeni bir bilgi ekranı ekledi.

Daha önce Google Maps üzerinde bir kafe ya da restoranta tıkladığınızda çalışma saatleri, fiyat aralıkları, kalabalık oranı ve atmosfer gibi çeşitli başlıkları görürdünüz. Artık bu başlıkların yanına tekerlekli sandalye de eklendi. Böylece gitmek istediğiniz herhangi bir yerde, böylesine bir hizmetin olup olmadığını kolayca kontrol edebilecek ve seçimini ona göre yapabileceksiniz. 

Frodo'nun Yolcuğunu Bir de Google Maps'de Görün

Google Maps Sesli Komutlar Alabilecek Şekilde Güncelleniyor

YORUMLAR