Google Online Müzik Servisi Songza'yı Satın Aldı

Google Online Müzik Servisi Songza'yı Satın Aldı

Google dedikoduları haklı çıkararak Songza'yı satın aldı. Ödenen tutarın gizli tutulduğu satınalma hem Google hem de Songza tarafından doğrulandı. Teknoloji devi bu adımla Youtube ve Play Music'i canlandırmayı planlıyor.Günlük çevrimiçi müzik dinleme ve paylaşım platformu Songza, adı çok duyulmayan fakat 5.5 milyon aktif kullanıcısı bulunan, müzik gurularının liste önerilerinde bulunduğu bir internet servisi. Şimdiye kadar duymayanlarımız da artık sıkça duyacak çünkü günlük hayatımızda hen an bir hizmetinden faydalandığımız Google, Youtube ve Google Play'de iyileştirmeler yapabilmek adına Songza'yı satın aldı.

Songza farklı bir kullanıcı deneyimi yaşatan eğlenceli bir servis. Kullanıcıların çalışırken, spor yaparken, tatilde, uykuda, arabada dinlemeye özel hazırlanan listeleri dinleyebildiği, oylayabildiği ve kullanıcısının müzik zevkini hatırlayan, bulunduğu yerin zaman dilimine, hava durumuna göre liste öneren bir platform. Tüm bu özellikleriyle Youtube ve Play Music uygulamalarına renk katacağını şimdiden öngörebiliyoruz.

Google'ın kaynaklarını Amerika'yı yeniden keşfetmek yerine halihazırda yapılmış bir uygulamayı alarak hem hızlı bir çözüm bulmasını, hem de nimetlerinden bir markayı nasiplendirmesini takdir ettik. Songza'da hemen gözle görünür bir değişiklik olmayacağını açıklayan teknoloji devinin hizmet kullanım şartları ve gizlilik politikası Songza'nınkilere eklendi bile. Önde gelen Amerikan medyasında yankılanan satın alma tutarı ise dudak uçuklatıcı: 15 milyon Dolar!

Google'ın Orkut Servisi Kapanıyor

Facebook Home Sona Yaklaşıyor

YORUMLAR