Google Pixel 2'nin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Google Pixel 2'nin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Google Pixel'in birinci yılını doldurmasına çok az kaldı. Yeni nesil Pixel 2 cihazları için de geri sayım sürüyor. Tam olarak 4 Ekim 2016 tarihinde tanıtılan Pixel ve Pixel XL'ın ardından Google, 5 Ekim 2017 tarihinde yeni nesil amiral gemilerini duyurmaya hazırlanıyor. Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden Evan Blass tarafından sızdırılan habere göre, Google'ın Pixel 2 cihazları aynı zamanda Qualcomm Snapdragon 836 işlemciye de sahip olacak. 

Google yalnızca Pixel'in lansman tarihini tekrarlamakla kalmıyor, aynı zamanda yonga setinde de benzer bir yaklaşım sergiliyor. Hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen cihazlarda Snapdragon 820 kullanılmıştı. Google ise bu çipin revize edilmiş hali olan Snapdragon 821'i kullanmıştı. Şimdi de benzer bir stratejiyle ilerleyen şirket, bu yıl duyurulan cihazlarda kullanılan Snapdragon 835 yerine, yeni nesil Pixel'leri Snapdragon 836 etrafında inşa edecek. 


Son gelen bilgilere göre, Snapdragon 836'nın hem CPU hem de GPU için azami hızlara sahip olacağı ve pil ömründe hafif bir iyileştirme sağlayacağı belirtiliyor. Performans açısından ne gibi farklılıklar göreceğimizi merakla bekliyoruz. Her şey 5 Ekim 2017 tarihinde belli olacak. 

Google Pixel 2'ye Ait Olduğu İddia Edilen Bir Görsel Sızdırıldı

Google Pixel 2 Konsept Videosu Açığa Çıktı!

Google Pixel XL 2 (2017) Sızdırıldı!

YORUMLAR