Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL'nin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Pek çok sızıntı karşısında sessiz kalan Google en nihayetinde yeni Pixel 3 ailesinin tanıtım tarihini paylaştı. Google tarafından yapılan açıklamada Pixel 3 ve Pixel 3 XL'nin 9 Ekim tarihinde New York'ta tanıtılacağı dile getirildi.

Kullanıcılara çok fazla bilgi vermekten kaçınan ABD'li teknoloji devi yalnızca tanıtım tarihi paylaştı. Büyük olasılıkla Pixel 3 ve Pixel 3 XL cihazlarını duyuracak olan Google, herhangi bir akıllı saat projelerinin olmadığını daha önceden ifade etmişti. Zaten daha önceden gelen sızıntılar doğrultusunda yeni cihazların neye benzediklerini az çok biliyoruz.

(soldaki Pixel 3, sağdaki Pixel 3 XL)

Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alacak Pixel 3 serisinde 4GB / 6GB RAM yer alması bekleniyor. Ayrıca arka tarafta tek 12MP'lik ön tarafta ise çift selfie kamerasını barındıracak olan modellerin temel farkı ekran kısmında olacak. Bazı iddialara göre Pixel 3 XL'nin 6.2 inçlik çentikli ekranı bulunuyor. Bu anlamda Pixel 3'ün daha küçük ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yılki Pixel 2 serisinin kameralarıyla şov yapmayı başaran Google'ın aynı performansı bu cihazlarında da göstermesi bekleniyor. Çentikli ekranıyla kullanıcılara sunulacak olan Pixel 3 XL'nin yeni gözde olabileceği düşünülüyor. Bakalım 9 Ekim'de New York'da yapılacak lansmanda neler sunulacak?