Google Pixel, iPhone Satışlarını Düşürür mü?

Google Pixel, iPhone Satışlarını Düşürür mü?

Google’ın yeni akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL, iPhone satışlarını düşürmeyi başarabilecek mi?

Google’ın birkaç gün önce düzenlediği etkinlikte Pixel ve Pixel XL tanıtıldı. Google’ın mobil işletim sistemi Android’in en saf halini kullanan akıllı telefonlar, kamera özellikleri ve Google servisleriyle olan uyumluluğu ile kullanıcıların kalbini kazanmaya çalışıyorlar. Peki bunu başarabilecekler mi?

Google’ın akıllı telefonlarının tanıtılmasıyla birlikte hepimizin aklına “iPhone kullanıcılarını kazanabilecek bir telefon mu?” sorusu geldi. Bu sorunun cevabını bulmak için detaylı bir araştırma yapan Digitimes, Google Pixel’in tahmini satış sayısına ulaştı. Digitimes Research’ün deneyimli analistlerinden olan Luke Lin, Google’ın yeni akıllı telefonunun 2016 senesinin sonuna kadar sadece 3-4 milyon adet satabileceğini iddia etti.

Luke Lin’in bu açıklamalarına bakarak Pixel serisinin iPhone satışlarını düşüremeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Apple, 2015 senesinde yaklaşık 232 milyon adet iPhone satmıştı ve bu sene her hafta yaklaşık 4 milyon cihaz satışı yapıyor. Yani Luke Lin’in tahminine göre Pixel tüm kullanıcılarını Apple tarafından alsa bile bu başarısı Apple’a sadece 1 haftaya mal olabiliyor.

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Pixel’in Kamera Özeliikleri ve Fotoğraf Çekme Performansı

YORUMLAR