Google Pixel’e 1 Saatlik Suya Dayanıklılık Testi Yapıldı

Google Pixel’e 1 Saatlik Suya Dayanıklılık Testi Yapıldı

Google’ın yeni akıllı telefonu Google Pixel, ünlü YouTube kanalı Jonathan Morrison tarafından su altı testine sokuldu. Akıllı telefon, tam 1 saat boyunca suyun altında bekletildi.

Google, yeni akıllı telefonu Google Pixel ile bu sene akıllı telefon sektörüne damgasını vuran şirketlerden birisi oldu. Mükemmel performansı ve şık tasarımının yanı sıra dayanıklılığıyla da ön plana çıkan akıllı telefon, suya ve toza karşı dayanıklılığı gösteren IP53 sertifikasına sahip. Bu sertifika, Google’ın akıllı telefonunun tamamen su geçirmez olduğunu değil, belirli açılardan gelen sıvılara karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. Peki Google Pixel’in bu sertifikası, akıllı telefonun ne kadar dayanıklı olduğu anlamına geliyor?

Eğlenceli ve bilgilendirici teknoloji videolarıyla tanınan YouTube kanalı Jonathan Morrison, bu sorunun cevabını öğrenmek için uzun bir video çekti. Kanal, Google Pixel’i cam kasedeki su içerisinde tam 1 saat bekletti ve testin her saniyesini kayıt altına aldı.

Google Pixel’in, IP53 sertifikalı bir akıllı telefona göre zor sayılabilecek bu testi nasıl tamamladığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Google Pixel Su Geçirmez Olmayacak

Google Pixel, iPhone Satışlarını Düşürür mü?

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR