Google Pixel'in Satış Rakamları Pixel Launcher İndirmelerinden Anlaşılıyor

Google Pixel'in Satış Rakamları Pixel Launcher İndirmelerinden Anlaşılıyor

Pixel Launcher mobil uygulaması sonunda Google Play Store’da 1 milyon indirme sayısına ulaştı. Pixel Launcher uygulamasının Google Pixel ve Google Pixel XL cihazlarına özel olduğu düşünüldüğünde, Google’ın 1 milyon cihaz satmış olduğu düz mantığına varmak da mümkün.

Google Pixel’in piyasada yeni olan akıllı telefonları hiçbir nakliye firması için uygun değil, yani bu demek oluyor ki; Google Pixel satış rakamları, pazarın devleri iPhone ve Galaxy amiral gemileriyle rekabet etmiyor. Yine de şirket satış rakamlarını yeterli bulmazken, sekiz ayda ulaşılan 1 milyon satışa geç ulaşıldığını düşünüyor. Google’ın beklenilen talep sayılarını da aşması isteniyor.

Şirket beklentilerini yüksek tutsa da aslında bu, Google için bir başlangıç olarak değerlendirilebilir. Google Pixel serisinin devamı olarak kulislerde konuşulan “walleye” ve “taimen” adlı cihazların piyasaya sürülmesiyle beraber, Google rüzgarı arkasına alabilir. Söz konusu bu iki modelin geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor. Google’ın bu cihazların geliştirilmesi için Apple mühendislerini işe aldığı da iddia ediliyor.

Yeni Google Pixelleri HTC Yerine LG mi Üretecek?

Google, Pixel ve Nexus Telefonlarına Desteği Kesiyor

Google Pixel 2'nin Görüntüleri Sızdı, Cihazın Ekranı Çerçevesiz Olabilir

YORUMLAR