Google Play Artık Daha Güzel Görünmüyor mu? Yeni Tasarımı Eskisiyle Karşılaştırdık

Google Play Artık Daha Güzel Görünmüyor mu? Yeni Tasarımı Eskisiyle Karşılaştırdık

Android işletim sisteminin ve resmi Android uygulama marketi Google Play'in geliştiricisi Google yayınladığı yeni güncellemeyle Google Play'e yeni ve daha şık bir görünüm kazandırdı. Eğer bilgisayarlarınız üzerinden Google Play'i kullanıyorsanız ve uygulamaları Google Play internet sitesi aracılığıyla indiriyorsanız farkedeceğiniz değişiklik  ile kullanıcılara çok daha kullanışlı ve sade bir arayüz sunuluyor. Eski tasarımda ekran görüntüleri ve metinler ekran boyunca uzanmaktaydı. Benzer uygulamalar ise sayfanın en altında yer alıyordu. Bu görünüme kısaca göz atalım:

Klasik tasarımda yapılan değişiklik ile artık ekran görüntüleri ve metinler daha dar bir alana sığdırılıyor ve benzer uygulamalar ekranın sağarafına yerleştiriliyor:

Bu tasarımın biraz daha derli toplu göründüğünü söyleyebilirim. Bütün sayfaya yayılan ekran görüntüleri ve metinler yerine daha az yer kaplayan ekran görüntüleri ve metinler gözü daha az yoruyor ve okumayı kolaylaştırıyor: 

Ayrıca benzer uygulamalar daha da göz önünde duruyor. Kullanıcılar böylece yeni uygulamalar veya oyunlar keşfederken zorlanmıyorlar.

Google Play tasarımında yapılan değişiklik birçok kullanıcı için aktif durumda. Güncellemenin yapılmadığı kullanıcılar da mevcut; fakat kısa süre içerisinde yeni tasarıma temelli geçiş yapılacak.

Google Chrome Android'de 1 milyar İndirilme Barajını Aştı

YORUMLAR