Google, Play Store'un Arama Algoritmasını Değiştirdi

Google, Play Store'un Arama Algoritmasını Değiştirdi

Google Play Store, bundan sonra daha farklı bir algoritmayla çalışacak. Play Store arama sonuçlarında size; en iyi performansı sergileyen, en az hata veren ve en yüksek kararlılığı gösteren uygulamaları daha yukarıda gösterecek.

Yıllardır daha stabil olarak bilinen iOS platformuna, son zamanlarda Google'ın Android işletim sistemi de yaklaştı. Play Store ile algoritmasını değiştirdiğini göstermek isteyen Google, artık ana sayfa ve aramalarda daha kaliteli, daha az hata raporu alan, daha yenilikçi uygulamalara yer verecek.

Eski algoritmada kullanıcı puanlanlarına ve yorumlara göre sıralayan Google, hatası çok fazla olan uygulamaları geri plana atacak. Durum böyle olunca, uygulama geliştiricilerinin kazanç sistemlerini gözden geçirmesi gerekecek. Çünkü geri plana düşen bir uygulamayı daha az kullanıcı görecektir.

Google'ın içerisinde bulunduğu Alphabet şirketi, bu yenilikleri “Büyük değişim” olarak adlandırıyor. iOS'un stabilizasyonu ile yarışan Google, bu değişim ile kullanıcıların deneyimlerinin daha tatmin edici düzeye çıkacağını tahmin ediyor.

Google, Sinir Bozucu Reklam Yayınlayan Web Sitelerini Uyaracak

Google, Pixel Telefonlarında İndirime Gidiyor

YORUMLAR