Google Play Web Mağazası Yenilendi

Google Play Web Mağazası Yenilendi

Google tarafından Google+ üzerinde yapılan duyuruya göre Android uygulama mağazası Google Play'in web arayüzü resmen yenilendi. Yeni arayüz, Android cihazlarımız üzerinden giriş yapabildiğimiz Google Play Store uygulamasına oldukça yakın şekilde tasarlanmış. Ayrıca şunu söylemeliyim ki web mağazasının yeni görünümü oldukça çekici ve çok daha temiz.

İşlevsel olarak çok fazla değişiklik dikkatimi çekmemiş olsa da görsel anlamda büyük bir değişikliğin olduğunu daha önce Google Play web mağazasını ziyaret etmiş herhangi bir kullanıcı bile rahatlıkla farkedebilir. Yeni tasarımla birlikte uygulama sayfaları eskisine nazaran çok daha hızlı bir şekilde açılıyor ve sanıyorum ki kullanıcıları tasarımdan daha çok etkileyecek bir şey varsa bu olacaktır.

Yeni özellikler arasında uygulamalar için büyük boy ekran görüntüleri (bu arada ekran görüntüleri artık WEBP formatında) ve mağaza üzerinden doğrudan istek listenize ulaşabilme yer alıyor. Uygulama sayfaları üzerinde gezinirken bundan böyle farenizin scrollunu eskisine göre çok daha fazla kullanabileceğinizi söyleyebilirim. Çünkü uygulama sayfaları aşağı doğru uzun şekilde tasarlanmış ve uygulamayla ilgili içeriği tam anlamıyla görmek istiyorsanız sayfanın aşağılarına doğru kaymanız gerekiyor.

Ayrıca Google Play ana sayfası üzerinde yer alan uygulamalarım bölümü altında, sahip olduğunuz tüm Android cihazlar üzerinde yüklü olan uygulamaları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Yeni tasarım üzerinde dikkatimi çeken ve muhtemelen tek kötü noktaysa daha önce yeni uygulamalar keşfetmemize olanak sağlayan "sizin için önerilenler" bölümü altında çok sınırlı sayıda içeriğe yer verilmiş olması.

Son olarak Google Play üzerinde dikkatimi çeken en güzel değişikliklerden birisi de uygulama sayfaları üzerinde yer alan ve uygulamanın kullandığınız cihazla uyumlu olup olmadığını gösteren bölüm. Eskisine göre oldukça şık göründüğünü söylemeliyim.

Tamindir E-Dergi Temmuz Sayısı Yayınlandı

YORUMLAR