Google Play Yeni Tasarımıyla Hizmete Girmeye Hazırlanıyor, İşte Yeni Tasarım

Google Play Yeni Tasarımıyla Hizmete Girmeye Hazırlanıyor, İşte Yeni Tasarım

Google Play uygulama mağazasının çok yakında arayüzü yenileniyor. Çok radikal değişikler olmasa da Google Play kesinlikle daha kullanışlı oluyor.

Google Play şu anda iki ana kategoriyle sınıflandırılıyor. Bu bölümler Uygulamalar ve Eğlence olarak kullanılıyorlar. Bu başlıklar altında oyun, filmler ve TV, müzik, kitap ve haber olarak bu ana kategoriler çeşitlendiriliyorlar. Ancak bu düzenin kullanılışı değiştirilecek. Google Play yeni arayüzünde bu sınıflandırma ekran kaydırma yöntemiyle kullanılabilecek. Kategoriler yana doğru sürüklendiğinde değişirken aynı zamanda aşağı doğru da içerikleri görüntülenebilecek.

Yeni arayüzde sabit kalan arama çubuğu kategoriler yana ya da aşağı kaydırılırken sabit kalmaya devam edecek. Böylece kullanıcı arama işlemini de rahatlıkla gerçekleştirebilecek.

En çok indirilen uygulamalar, listeler ve kategoriler aşağı doğru kaydırılarak ana kategorilerin altında görüntülenebilecekler.

Bu yeni tasarım 6 yıldır Google Play uygulama mağazasının tasarımını düzenleyen Kirill Grouchnikov tarafından Google+ üzerinden paylaşıldı. Daha fazla paylaşım görebilmek için #soon ya da #uhhnggngyeh hashtag’lerini takip etmek yeterli olabiliyor. 

Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür?

YORUMLAR