Google Play'de Yeni Rekor 25 Milyar İndirme

Google Play'de indirilen uygulamaların sayısı, 25 milyarı geçti! Önümüzdeki 5 gün boyunca Google, bazı uygulamaları yalnızca 25 cent gibi bir fiyattan satışa sunacak.

Google Play'de Yeni Rekor 25 Milyar İndirme

Haritalara bakarken, e-postalarınızı kontrol ederken ya da yalnızca bir fotoğrafı arkadaşlarınızla paylaşırken, uygulamaları kullanıyoruz. Ve artık uygulamalar, hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Android’de uygulamalara dair yegâne adres, içinde 675.000 oyun ve uygulama barındıran Google Play adlı uygulama mağazası.

Google Play üzerinden şimdiye kadar indirilen uygulamaların sayısı, 25 milyarı geçti! Ve önümüzdeki 5 gün boyunca Google, “kutlama etkinliği” olarak bazı uygulamaları yalnızca 25 cent gibi bir fiyattan satışa sunacak.

5 gün boyunca dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden Gameloft, Electronic Arts, Rovio, runtastic, Full Fat gibi markalar, oyunlarını yalnızca 25 centten satacaklar!

Ayrıca “İzlemeniz Gereken 25 Film”, “25 Yasaklı Kitap”, “Dünyayı Değiştiren 25 Albüm”, “En Çok Satan 25 Dergi” gibi içerikler de özel fiyatlarla satışa sunulacak.

Apple’ın iOS platformu için uygulama mağazası olan App Store ise 25 milyar indirmeye 4 Mart 2012 tarihinde erişmişti.

Son aylarda devasa bir ivme kazanan Android platformu, bakalım indirme sayısı açısından iOS uygulamalarını ne zaman geçecek…

YORUMLAR