Google Play'in Tasarımı Yenilendi

Google Play'in Tasarımı Yenilendi

Android cihazlar için tüm uygulamaların bulunduğu online mağaza olarak kullanılan Google Play yeni sürümüne geçiş yaptı ve tasarımında bazı değişikliklere gitti.

Google, Android kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği uygulama mağazası Google Play için çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Milyonlarca uygulama ve binlerce kitabı bünyesinde barındıran Android mağazası yeni güncellemeden sonra 5.0.31 sürümüne geçiş yaptı. Bu sürümde tasarımsal iyileştirmelerin yanında yeni geliştirilmiş farklı uygulama sekmeleri yer alıyor. Tasarımda işlevsel olarak çok fazla değişiklik yapılmadı ama tasarım olarak renkler birbiriyle daha uyumlu hale getirildi. Sayfalar arası geçişlere yeni animasyonlar eklendi ve arama bölümünde iyileştirme çalışmaları yapıldı. Şu an baktığınız zaman normal tasarıma sahip olan mağazayı göreceksiniz ama güncelleme aktif hale geldikten sonra yeni Google Play sizi çok şaşırtacak.

Dünya çapında yeni güncellemenin dağıtımına başlandı. Farklı zaman dilimlerinden dolayı ülkeler arası güncelleme farkı yaşanıyor ama Google Play'in yeni tasarımı çok yakında tüm Android cihazlar için aktif hale gelecek. Beklemek istemiyorsanız .apk uzantısı olarak paylaşılan Google Play 5.0.31 sürümünü indirebilirsiniz.

Android'e Çoklu Pencere Desteği Geliyor

Google Play Vizyondaki Filmleri Ön Satışa Sunuyor

YORUMLAR