Google, Popüler Mail Uygulaması Inbox’ın Fişini Çekiyor

Google, Popüler Mail Uygulaması Inbox’ın Fişini Çekiyor!

Google, sade arayüzü ve yenilikçi özellikleriyle kısa zamanda en çok kullanılan mail uygulamalarından biri olan Inbox’ın fişini çekiyor. 

İnternet devi, Mart 2019’da Inbox by Gmail uygulamasına verdiği desteği sonlandıracağını açıkladı. Aldığı bu kararla büyük şaşkınlık yaratan Google, Inbox’taki kullanıcıları Gmail uygulamasına çekmek istiyor.

2014 yılında yayınlanan Inbox, başlarda Google'ın yeni özellikleri denemek ve test etmek için kullandığı bir platfomdu. Fakat kısa zamanda hem Android hem de iOS platformunda en iyi mail uygulamalarından biri haline gelen Inbox, abisi Gmail’e gölge düşürmeye başladı.

Inbox by Gmail

Bu nedenle Nisan ayında ana e-posta servisi Gmail’e yepyeni bir görünüm kazandıran arama devi, Inbox'ın benzersiz özelliklerinin neredeyse tamamını uygulamaya getirdi. Hal böyle olunca Inbox’ın geleceği de tartışmaya açıldı.

Google geçmişte yaptığı açıklamada, kullanıcıların bu konuda endişlenmelerine gerek olmadığını söylemiş ve Inbox’ın varlığını devam ettireceğine dair güvence vermişti. Şirket, aradan geçen beş ayda fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Inbox kullanıcıları Mart 2019’da uygulamaya veda etmek zorunda kalacaklar. Google, Inbox kullanıcılarının Gmail'e geçiş yapmasına yardımcı olacak bir destek kılavuzu yayınladı. Google, müşterilere Inbox’taki sevdikleri özelliklerin Gmail’de de olduğunu söylese de, kullanıcılardaki hayal kırıklığını gidermeyi ne yazık ki başaramadı.

Google’ın Inbox uygulamasını kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. 

YORUMLAR