Google, Postmasters Servisiyle Spam E-posta Gönderenlere Destek Çıkıyor

Google, Postmasters Servisiyle Spam E-posta Gönderenlere Destek Çıkıyor

Google e-posta servisi spam gönderilere karşı filtrelerini güçlendirdi. Öte yandan Postmasters hizmetiyle toplu e-posta göndermek isteyenlere de yardımcı olacak yenilikler de getirdi.

Makine öğrenme (machine learning) algoritmasıyla e-postalara filtre uygulayan Gmail (ve yeni hizmeti Google Inbox) artık daha detaylı ve keskin filtrelemeler uygulayabilecek. Bu yeni güncellemelerde bir kişinin spam olarak işaretlediği iletiler artık doğrudan kara listeye alınmayacaklar, başka bir kullanıcı için önemli olabileceği olasılığı da göz önünde bulundurularak kişisel olarak engellenebilecekler.

Bu noktada Google, artık kullanıcılardan aldığı geri dönüşleri farklı bir filtreleme yöntemiyle değerlendirmeye almış olacak. Ancak Google pazarlama yöntemi olarak da kullanılan e-postaların, kurumların ya da bireylerin toplu olarak gönderebileceği ve spam filtrelerine takılmak istemeyeceği iletiler içinde bir çare geliştirdi. Postmaster hizmeti sayesinde toplu e-posta göndermek isteyen bu gibi oluşumlar veya bireyler e-postalarını gerekli hedeflere ulaştırabilmek için bu hizmetten destek alabilecekler. Bunun için Google Postmasters web sitesine postanın gönderileceği domain’in kaydının yapılması gerekiyor. Daha sonra Google Postmasters’ın domain adına özel olarak hazırladığı bir kod dizini, kurum ya da kuruluşun web sayfasına yerleştiriliyor. Son aşamada da Gmail algoritmaları üzerinde tavsiye edilen çeşitli yönlendirmeler tamamlanıyor.

Siz de toplu e-posta gönderimi yapan bir kişisel ya da ticari oluşumsanız Google Postmaster sitesini ziyaret ederek detayları inceleyebilirsiniz. 

Google Inbox Diğer Tarayıcılar ile Açılabilecek

Google Inbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR