Google, RelativeWave'i Satın Alarak 80 Dolarlık Uygulamayı Ücretsiz Yaptı

Google, RelativeWave'i Satın Alarak 80 Dolarlık Uygulamayı Ücretsiz Yaptı

Düzenli olarak yapılan satın alımlarına bir yenisini daha ekleyen Google, bu sefer RelativeWave küçük bir proje grubunu satın aldı. ''Form'' isimli Mac uygulamasına sahip olan RelativeWave, kendi sitesi üzerinden Google'a katıldıklarını açıkladı.

Form uygulaması kısaca iOS uygulama geliştiricilerinin hazırladıkları uygulamaların tam olarak nasıl görüneceği bilmesini sağlıyor. Google'ın buküçük çaplı projeyi satın almasının altında ise yine her zamanki gibi büyük planlar yatıyor olabilir. Çünkü Form'un şu an sadece Mac versyionu ve iOS desteği bulunuyor. Uygulama sadece Mac'ler için var fakat iOS mobil cihaza sahipseniz görüntüleme özelliği bulunan uygulamayı indirebilirsiniz. Fakat çalışma yapamazsınız.

Olduğu halde kalmayacağına kesin gözüyle bakılan Form'un satış fiyatı Apple Store üzerinde 80 Dolardı fakat Google satın alma işleminin hemen ardından uygulamayı ücretsiz olarak sunmaya başladı. Üstelik bugüne kadar 80 Dolar ödeyerek satın alan kullanıcılara da para iadeleri yapılacak. Bu sayede çok daha fazla kişiye ulaştırılmak istenilen uygulama geliştiriclere yardım amacıyla çalışıyor.

Google'ın bu satın alma işlemi ile ilgili doğacak farklı senaryolar ise şu şekildedir. Google, Form için Android uygulamasını çıkartır ve Android desteği sunar yada Form'u yepyeni bir program içinde kullanarak Android geliştiriciler için yepyeni ve yararlı bir araç çıkarabilir.

Google'ın son zamanlarda tasarıma verdiği önemi biliyoruz. Bu uygulama ile de gelecekteki uygulama tasarımları çok daha fazla güzelleşebilir. Bu nedenle Google'ın attığı bu adımın başarılı olduğunu söyleyebilirim. Form uygulamasını ücretsiz olarak Mac'lerinize indirmek için tıklayınız!

iOS İçin En İyi 10 Eşleştirme Oyunu

YORUMLAR