Google, Safari'de Aranan Uygulamalara Direkt App Store Bağlantısı Verecek

Google, Safari'de Aranan Uygulamalara Direkt App Store Bağlantısı Verecek

Dünyanın en gözde arama motoru Google, iOS'un resmi internet tarayıcısı Safari için bazı değişikliklere gitti.

Android kullanıcılarının sürekli karşılaştığı bir özellik artık Google sayesinde iOS'un internet tarayıcısı Safari'de de aktif hale getirilecek. Google Chrome'un mobil versiyonunu kullananların bir uygulama aradıklarında mağazaya yönlendirilmesi olayı Android için artık alışılmış bir durum. Fakat böyle bir özellik Apple'ın başarılı tarayıcısı Safari'de bulunmuyordu.

iOS kullanıcılarının arama yaparken en çok kullandıkları arama motorunun Google olmasından dolayı, Apple Safari'ye de bu özelliği koymak istediğini dile getirdi. Yani kısa süre içerisinde Safari'yi kullanarak bir uygulama aradığınızda direkt olarak mağazaya yönlendirileceksiniz.

iOS'un milyonlarca kullanıcısı olan uygulama marketine ulaşmak artık her açıdan daha kolay bir hale geldi. Google’ın rakibi olmasına rağmen yapılan bu yeni özellik sayesinde artık her şey farklı olacak. Mesela Facebook uygulamasını Google arama motoru kullanarak araştırdığınız taktirde karşınıza Apple Store yönlendirilen bir bağlantı çıkacak. Bu bağlantıya tıkladığınızda ise uygulamayı indirmek için mağazaya yönlendirileceksiniz. Safari’ye konulacak bu yeni özellik kullanıcıların güvenliği için aktif edilmiş gibi görünüyor.

Google'ın geliştirme ekibi sayesinde yapılan bu atak bakalım iOS kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacak.

Safari tarayıcısını güvenli olarak indirin:

Microsoft Edge Tarayıcısının Google Chrome Karşısında Şansı Ne?

Google Mobil Sayfaların Hızlı Yüklenmesini Sağlayacak AMP HTML'i Geliştiriyor 

YORUMLAR