Google, Sinir Bozucu Reklam Yayınlayan Web Sitelerini Uyaracak

Google, Sinir Bozucu Reklam Yayınlayan Web Sitelerini Uyaracak

"Tabii söylesin diyorsanız" sizde internet sitelerinde her saniye sitenin her tarafında açılan reklamlardan bezmiş olmalısınız. Google'da sizi duymuş olmalı.

Google'ın yeni girişimi sayesinde, artık daha az sayıda pop-up reklamla karşılaşacaksınız. Google, önümüzdeki birkaç hafta içinde, kullanıcıları rahatsız etme olasılığı yüksek olan bu tür reklamları gösteren web sitelerini saptayarak, onları önce uyaracak sonra da engelleyecek.

Google konuyla ilgili olarak bir duyuru yayınlayarak, "Yaptığımız bu yeni çalışma, sinir bozucu reklamların daha kabul edilebilir reklamlarla değiştirilmesini sağlayarak, büyük ve küçük tüm içerik tedarikçilerinin çevrimiçi reklamcılık ile ilgili çalışmalarını sürdürülebilir kılacak" dedi. Google yayınladığı bu bildiride, "Daha iyi reklam standartlarını desteklemek için pazar rehberleri oluşturma çabalarımızı da sürdürüyoruz." cümlesinin de altını çizdi.

Kısaca bu bildirinin özü, Google sitenizi uyarırsa hemen "bunu değerlendirin ve reklamlarınıza bir çekidüzen verin" olarak da değerlendirilebilir.

Google, Reklam Engelleyici Kullananlardan Para İsteyecek

Google, Chrome Tarayıcıya Reklam Engelleme Özelliği Getiriyor

Google, Gelecek Yıl Reklam Engelleyicisini Kullanıma Açacak

YORUMLAR