Google Street View Geçmişe Yönelik Süprizler Yapıyor

Google Street View Geçmişe Yönelik Süprizler Yapıyor

Teknoloji sayesinde hayatımız, aile ve arkadaşlık ilişkilerimiz bir hayli değişti. İnsanlık artık iletişimin dozunu artırdı ve kiminle nerede karşılaşacağını kestiremiyor. Bu noktada ilginç örneklerden biri de arama motoru Google'ın bir servisinden geldi. Teknoloji devinin çok sevilen hizmetlerinden biri olan Street View son zamanlarda enteresan hikayelere konu oldu ve mutlulukla harmanlanmış hüzün ile anılmaya başlandı.

Google'ın sokakları haritalama aracı olan Street View, 2007 yılından bu yana her yeri geniş açıyla fotoğraflıyor ve sanal ortamda kullanıcıları keyifli bir gezintiye çıkarıyor. Sürekli güncellenen bir dataya sahip olan bu servis, aynı zamanda geçmişe yönelik fotoğrafları da saklıyor ve herkese nostaljik anılar bırakıyor. 

Street View kullanıcıları geçtiğimiz günlerde daha önce yaşadıkları bölgelerde bir gezintiye çıktı ve ortaya birbirinden hüzünlü anılar çıktı. Geçmişe dönük değişen sokak fotoğraflarına bakan kullanıcılar, bir önceki yıl kaybettikleri babaannelerinden, sokakta görüp sevdikleri köpeklere kadar pek çok anıyla karşılaştı. İyi mi oldu kötü mü bilmiyorum ama dünyanın nasıl bir yer olduğunu daha iyi görmemiz açısından bu veritabanının yararlı olacağını düşünüyorum. 

Google Dijital Mağazasındaki Uygulamaların Boyutlarını Azaltacak

Google, Gerekli Durumlarda Bulunduğumuz Yeri Acil Servislere Gönderecek


YORUMLAR