Google Takvim'in Web Sitesinin Tasarımı Değişiyor

Google Takvim'in Web Sitesinin Tasarımı Değişiyor

Web site üzerinden takvimi kontrol eden kişi sayısı artık çok azaldı. Durum böyle olunca da, Google Takvim'in web sürümü mobil meslektaşının birkaç yıl gerisinde kaldı. Ancak iyi haber şu ki Google, Takvim'i kendi görünümüne sadık kalarak modern hale getirmeye çalışıyor. Yeni tasarım şu anda test aşamasında.

Genel anlamda sitenin dış tasarımına el atacak Google, Takvim'in genel hatalarını da çözüme kavuşturacak. Yani Takvim'e gelecek olan güncelleme resmi olarak kullanıcılara sunulduğunda, muhtemelen yeni bir özelliği olmayacak. Söz konusu güncelleme çerçevesinde kayan pencereler, not düğmeleri ve materyal tasarımı günümüze uygun şekilde karşımıza çıkacak. Bu yenilikler kesinlikle Google Takvim sitesini daha cazip hale getirecektir.

Henüz Beta sürümüne herhangi bir yoldan erişemediğimiz yeni Google Takvim'in güncellemesinin ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak bazı sızıntı bilgilere göre, bu yılın dördüncü çeyreğinde güncel Google Takvim ile tanışacağız. En son Gmail'in tasarımını baştan aşağı yenileyen Google, Takvim'de de başarılı olacaktır düşünüyoruz.

Google Takvim Uygulaması Sonunda iPadlerde Kullanılabilecek

Google Takvim'de Grup Takvimi Oluşturma ve Kullanma

YORUMLAR