Google Translate Görsel ve Gerçek Zamanlı Tercüme Özelliğine Kavuştu

Google Translate Görsel ve Gerçek Zamanlı Tercüme Özelliğine Kavuştu

Google Translate uygulaması, yeni güncellemeyle birlikte artık fotoğraf ve canlı çeviri özelliğine kavuştu. Tasarımı da tamamen yenilenen Google Translate’in yeni özelliklerini inceliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Google Translate’in canlı çeviri özelliğine kavuşacağı açıklanmıştı. Bugün yapılan güncellemeyle birlikte artık çeviri yaparken fotoğrafları da kullanabileceğiz. World Lens adı verilen özellik ile çeviri yapabilmek için yapmanız gereken, çeviri yapmak istediğiniz metinleri kameraya göstermek kadar kolay.

İnternet bağlantısı olmadığında bile gerçek zamanlı çeviri yapabilen yeni Google Translate’in desteklediği diller; İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Türkçe olarak belirtilmiş. Ancak desteklenen dillerin zaman içerisinde de arttırılacağı da duyuruldu. Şu an için Android platformlarında güncellenen uygulama, kısa bir süre sonra iOS platformu için de güncellemeye kavuşacak.

Görsel çevirinin yanında Google Translate’in bir diğer yeniliği ise simultane, yani canlı çeviri özelliği. Farklı dillerde konuşan kişiler, bu özellik sayesinde kolaylıkla iletişim kurabilecek.

Görsel çeviri ve simültane çeviri özellikleriyle birlikte yenilenen yeni Google Translate uygulamasını denemek isterseniz, aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Google Çeviri Dünyaya Gözünü Açıyor

YORUMLAR