Google Uygulama İzinlerini Kullanıcının İnisiyatifine Bırakıyor

Google Uygulama İzinlerini Kullanıcının İnisiyatifine Bırakıyor

Artık Android uygulamalarını yüklerken nelere izin verip, nelere vermeyeceğimizi biz seçebileceğiz. Google, Android üzerinde uygulama izinlerini tamamen kullanıcı tarafına bırakacak. 

Android uygulamaların en düşündürücü tarafı bazı izinleri toplu halde vermek zorunda kalıyor olmamızdı. Kullanmak istesek de, istemesek de toplu halde pek çok izni bir arada veriyor olmak zamanla sıkıcı bir hal alabiliyordu. Google bu soruna bir çözüm getirmek için kolları sıvadı.

Çok yakında Android uygulamaların izinleri çoktan seçmeli olacak ve biz de uygulamanın özelliğine göre hangi izinleri verebileceğimizi seçebileceğiz.  Google Play üzerinde uygulama izinlerinin gereklilikleri detaylandıran Google, şimdi de bu yöntemle Android kullanıcılarını daha da rahatlatacak. Böylelikle bir fotoğraf işleme uygulamasının rehberimize ya da takvimimize hatta e-postamıza ulaşmasını seçmek durumunda kalmayacağız.

Android uygulamaları hemen hepsi uygulamaya alakası olmayan birçok yere erişme hakkı talep edebiliyordu. Bu yöntemle beraber bu sıkıntı ortadan kalkmış olacak. 

Google, I/O 2015 Konferansında Android M Sürümünü Tanıtacak

Google, Windows XP için Chrome Desteğini 2015 Sonunda Bitiriyor

Google Chrome 42 ile Bildirimler Desteği Geldi

YORUMLAR