Google ve Motorola Shamu Kodlu Yeni Nexus Üzerinde Çalışıyor

Google ve Motorola Shamu Kodlu Yeni Nexus Üzerinde Çalışıyor

Google’ın Nexus serisi cihazlarının saf Android deneyimine ulaşmak isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif sunduğu ortada. Üretici yazılımlarından arındırılmış gerçek Android’i sunabilen Nexus cihazlar, dünya çapında oldukça iyi satışlar yakalıyorlar ve Google tabii ki bu durumdan memnun. Şirketin Nexus cihazlarını farklı üreticilere hazırlatması alışkanlığını biliyoruz ve bu defa şirketin Motorola ile birlikte çalıştığına dair bazı dedikodular var.

Android Police tarafından aktarıldığına göre, yeni Nexus cihazı 5.9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak ve böylece serinin diğer cihazlarından daha büyük olacak. Cihazın kod adının Shamu olduğu bilgisi de mevcut ve parmak okuyucu sensörle birlikte geleceğine dair beklentiler var.

Tabii ki söylentilerin doğruluğuna dair kesin bir bilgi mevcut değil fakat yeni Nexus cihazının başka bir üreticiyle birlikte gelmesi cihazı öncekilerden biraz farklı kılabilir. Son iki Nexus cihazı LG tarafından üretilmişti ve bir önceki ise Samsung tarafından hazırlanmıştı. Şimdilik esas adını bilmediğimiz Shamu cihazının sonbaharda görücüye çıkması çok büyük bir ihtimal.

Cihazın işlemci, bellek ya da grafik işlemcisi gibi donanımlarının ne düzeyde olacağına dair herhangi bir bilgi de maalesef mevcut değil ancak piyasadaki diğer cihazlarla kolayca yarışacak bir donanım düzeyi sunacağına eminiz. Elbette Nexus serisinin uygun fiyatlı olması durumunun da yeni cihazda devam etmesi de beklentilerden birisi.

Google Nexus “Shamu” hakkında merak ettikleriniz ya da tahminleriniz varsa bunları bizlerle yorumlar bölümünden paylaşarak diğer ziyaretçilerimizi de bilgilendirebilirsiniz.

Google'dan Twitch'e 1 milyar dolar

YORUMLAR