Google, Videolu Yardım Servisi Helpouts'u Kapatıyor

Google, Videolu Yardım Servisi Helpouts'u Kapatıyor

Google, profesyonel kişiler tarafından ihtiyaç doğrultusunda ücretli ve ücretsiz olarak yardım sağlanan videolu görüşme servisi Helpouts'u Nisan ayının 20'sinde kapatacağını duyurdu. Geçtiğimizgünlerde Android ve iOS mobil uygulamaları mağazalardan kaldırılan Helpouts'un, kapanma haberi web sitesi üzeirnden duyuruldu.

2013 yılında hizmet vermeye başlayan Google Helpouts, pek çok kişi tarafından kullanılıyor olmasına rağmen, istenilen kullanıcı sayısına ulaşılamaması nedeniyle Google tarafından kapatılıyor. Moda, mutfak, teknoloji, sanat, spor, sağlık vb. pek çok kategoride işin uzmanlarındna yardım alabildiğiniz platform, uzmanlara videolu olarak bağlanmanızı ve merak ettiklerinizi öğrenmenizi sağlıyordu. Tabi bu servislerin kimileri ücretsizken, kimileri de belirli ücret karşılığında satılıyordu.

Kullanıcıların kendi aralarında etkileşim kurmasını sağlayan Helpouts, Google'ın yeterli büyüme göremediği için kapatması kullanıcılar tarafından tepki çekmesine rağmen, Google tüm kullanıcılarına aldıkları öneri ve eğitimleri yedekleme fırsatı sunuyor. Eğer daha önce Helpouts üzerinden bir yardım aldıysanız, videolu görüşmeyi bilgisayarınızda saklamak için yedekleyebiliyorsunuz.

Helpouts'dan sonra bu tür platformların türemesi de işin en ilginç yanlarından bir tanesi diyebiliriz. Fakat söz konusu Google olunca, istedikleri rakamlara ulaşamadıkları için servisi kapatmaları da son derece mantıklı. Fikir olarak muhteşem görünmesine rağmen, kullanıcılar tarafından yeterli ilgiyi görmeyen Helpouts için ilerleyen dönemlerde Google yine sürpriz yapabilir diye düşünüyorum. Eğer daha önce Google Helpouts servisini kullandıysanız deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dünya Bankalarına Tüm Zamanların En Büyük Siber Saldırısı Gerçekleştirildi

YORUMLAR