Google Web Yöneticisi Akademisi Yayında

Google Web Yöneticisi Akademisi Yayında

Google'ın uzun yıllardır arama motorları piyasasında liderliğini sürdürmesi sayesinde web sitesi sahiplerinin tüm ayarlamaları Google'da üstlerde çıkabilmek için düzenledikleri bir gerçek. Ancak bu konuda çok fazla kaynağın olması ve bu kaynakların genellikle resmi olmayan denemeler sonucunda elde edilen bulgulara dayandıkları dikkate alınırsa, arama motoru optimizasyonu dünyasındaki bilgilerin oldukça hatırı sayılır bir kısmının hurafelerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Tabii ki Google da ortadaki bu karmaşanın farkında ve bu nedenle kendi Web Yöneticisi Akademisi adlı aracını hazırlayarak yayına sundu. Yeni akademi resmi olarak Google tarafından yayınlandığı için içerisinde yer alan bilgilerin de kesinlikle Google arama motoru ile uyumlu olduğunu belirtmeye dahi gerek yok.

Akademide yer alan bilgiler ve kurs adımları şu alanlarda hazırlanmışlar:

  • Web sitesi oluşturma ipuçları
  • Google aramalarının nasıl çalıştığına dair veriler
  • Google Web Yöneticisi Araçları'na dair kullanım bilgileri
  • Testler ve örnekler ile anlatım
  • Videolar ve ek kaynaklar

Hazırlanan kurs modüllerinin her biri bir saatlik bir çalışma sonucunda tamamlanabiliyor ve böylece bir web sitesinin hazırlanma sürecinden Google'da yer alma sürecine kadar tüm noktalara hakim olabiliyorsunuz.

Google Web Yöneticisi Akademisi'ne katılmak için tek yapmanız gereken buraya tıklayarak kursun açılış sayfasına geçmek.

Önümüzdeki yıllarda akademinin geliştirilerek çok daha fazla bilgiye ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Bu nedenle düzenli aralıklarla takip etmeyi unutmayın. Aşağıdaki araçlar da web sitesi yönetiminizde faydalı olacaklardır.

Windows 10 tanıtıldı!

YORUMLAR