Google'dan Üniversite Adaylarına Yönelik Proje, Google Üniversite Seçimim

Google'dan Üniversite Adaylarına Yönelik Proje, Google Üniversite Seçimim

Google, üniversite öğrencilerine yol göstermek için Google Üniversite Seçimim projesini hayata soktu. Google, bu proje ile üniversite adaylarının en doğru tercihi yapmalarına yardımcı olacak.

Teknoloji alanındaki çalışmalarına durmak bilmeden devam eden Google, bu sefer farklı bir alandaki çalışmasıyla gündeme geldi. Üniversite yolundaki adaylara yardımcı olmak için çalışmalar yapan Google, Google Üniversite Seçimim aracını hizmete açtı. Google'ın geliştirdiği bu araç, üniversite yolculuğundaki adaylara yardımcı olacak. Google Üniversite Seçimim adını taşıyan projeye göre puan, şehir ve bölüm kriterlerine göre arama yapılabiliyor ve aday kendine en uygun üniversiteye erişebiliyor. 

YGS'ye kısa bir zaman kala yeni aracını servise açan Google, bu sayede üniversite öğrencilerinin umut kaynağı oldu. Google hesabıyla erişim sağlanan bu araç Türkiye'de de kullanıma sunulmuış durumda. Google'ın bu aracı sayesinde adaylar sadece tercih yapmakla kalmayıp alanında uzman kişilerle canlı bağlantılar yapılmasını da sağlıyor. Google bu aracıyla tercih robotlarının işini de elinden almış oldu. 

Google Üniversite Seçimim Nasıl Kullanılır?

Google'ın tercih aracı oldukça basit arayüzü ile adayları karşılıyor. https://universitesecimim.withgoogle.com linkinden Google'ın aracına ulaşabilir ve Google hesabınızla oturum açtıktan sonra tercih işlemlerinize başlayabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra Google, tercih ettiğiniz şehir, üniversite ve bölümleri sorarak profilinizi kişiselleştirmek istiyor. Bu adımı yapmadan da diğer işlemlere devam edebilirsiniz.

Kişiselleştirme sırasında tercih ettiğiniz bölümleri yazarak arama yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza geliyor.

Ayrıca puan türüne göre de arama yapmanız mümkün.

"Keşfet" bölümünde yer alan arama çubuğuna seçtiğiniz kritere göre arama yaparak üniversiteleri sırayabilirsiniz. Üniversitelerin internet siteleri, konumu ve bölüm detayları gibi kritik bilgileri de bu arama sonuçlarında yer alıyor.

e

Google'ın aracı bünyesinde bulunan takvimiyle de önemli günleri size hatırlatıyor olacak. Bu bilgilere ise "Bana Özel" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca "Bağlan" ve "İlham Al" sekmeleriyle de alanında uzman kişilerle canlı bağlantılar kurabilirsiniz. 

Google'ın bu aracının üniversite adaylarının işini oldukça kolaylaştıracağı söylenebilir. Bu araç ile birlikte diğer tecih robotlarına olan talebin de azalacağını söylemek mümkün.

Google Aramalarına Hayvan Sesleri Eklendi

IŞİD'in Google'ı Hackleme Macerası Bir Komediye Dönüştü

YORUMLAR