Google'ın iOS Klavyesine Siyah Tema, GIF ve Genişletilmiş Dil Paketi Geldi

Google'ın iOS Klavyesine Siyah Tema, GIF ve Genişletilmiş Dil Paketi Geldi

Yaklaşık 3 ay önce piyasaya sürülen Google'ın klavye uygulaması GBoard, birbirinden güzel yeniliklerle iOS için güncellendi. Uygulamanın ilk büyük güncellemesi de diyebileceğiniz bu yenilikler, iPhone ve iPad cihazlara bugün itibariyle gelmiş oldu. GBoard 1.1 sürümünü ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

GBoard ilk duyurulduğunda Google'dan yine efsane bir hizmet geleceğini tahmin etmiştim. Çıktığında ise efsane olmasa bile, ilerleyen güncellemelerde eklenecek yeniliklerle kararlı haline geleceğini düşünüyordum. Bugün çıkan güncelleme ilk büyük güncellemesi olması sebebiyle beni tatmin etti diyebilirim. 

Öncelikle GBoard'a siyah tema eklendiğini vurgulayalım. Son zamanlarda giderek artan siyah tema furyasına öyle görünüyor ki Google'da katılmış. İkinci olarak eklenen özellik ise GIF önerileri özelliği. Bu özellikle beraber artık bir şeyler yazarken GIF önerileriyle karşılaşabilirsiniz. Üçüncü ve en önemli özellik ise genişletilmiş dil paketi oldu. Böylelikle Google klavyesi İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca dillerini destekliyor. 

Dilerseniz aşağıdaki bağlantılardan klavyenin iOS sürümünü indirebilirsiniz.

YORUMLAR