Google'ın Modüler Akıllı Telefonu Project ARA, 2016 Yılına Ertelendi

Google'ın Modüler Akıllı Telefonu Project ARA, 2016 Yılına Ertelendi

Modüler olarak parçaları değiştirilebilen ve akıllı telefonlarda devrim olarak nitelendirilen ARA Projesi bu yıla yetişemedi.

Parçaları Değişebilen Telefon Project Ara Ufukta Göründü heberimizle duyurduğumuz ARA Projesi takımı, her ne kadar yaratıcı ve kullanışlı bir cihazı hayata geçirmeye çalışsa da, sıkıntılı günler geçiriyor. İlk önce şirket içinde bazı problemler yaşanmış ve Google I/O 2015'de demosu yapılan modüler telefon projesi Google Project Ara’nın başmühendisi projeden çekilmişti. Google Project ARA'da Kan Kaybı Yaşanıyor haberimizde bu sıkıntıyı sizlere aktarmıştık.

ARA Projesi dünyaya yayılmak için Puerto Rico’dan başlamaya karar vermişti. Ancak bu kararlarından da vaz geçen ARA ekibi şimdi ABD içerisinde bir çıkış karargahı kurmak üzere yeniden kolları sıvadılar. Project ARA bu talihsiz gecikmenin kendilerine zaman ve para kaybettirdiğinin farkında. Bundan dolayı mühendisler, “Puerto Rico’da çıkışı planlanan modüler akıllı telefonların ABD’de çıkış yapacak olması ARA Projesinin lehine olacak” diye konuşuyorlar. Proje sorumluları Puerto Rico seçiminin zor bir dönem geçiren ARA Projesi için lojistik masraflar çıkaracağına ikna olmuş durumdalar.

Modüler Telefonlar'da Rekabet Başlıyor Fonkraft, Project ARA’ya Rakip Oluyor

Google Project ARA Uzun Bir Aradan Sonra Sahneye Çıktı

YORUMLAR