Google'ın Ucuz Android Telefonu 15 Eylül'de Çıkabilir

Google'ın Ucuz Android Telefonu 15 Eylül'de Çıkabilir

Google geliştirmekte olduğu Android işletim sistemini daha üst sıralara çıkarmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan en önemlisi olan Android One. Google merakla beklenen bu etkinlik için kesin olmayan bir tarih paylaştı.

Google, Android One projesini geçtiğimiz aylarda düzenlediği etkinlikte tanıtmıştı. Google bu proje kapsamında üreteceği akıllı telefonlarını 15 Eylülde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtabilir. Şirketin 15 Eylül'de Hindistan'da bir etkinlik yapacağı kesin fakat bu etkinlikte nelerin tanıtılacağı bilinmiyor.

Android One herkesin kesesine uygun telefon üretmeyi amaçlıyor. Google ucuz fiyat etiketine sahip telefonları üretirken bazı firmalardan da destek alacak. Bu sayede Google'ın Android gücü ve firmaların gelişmiş teknolojisi birleşecek. Bu cihazların ilk çıkacak modelinin Micromax adını alması bekleniyor. Micromax'ın fiyatının ise 100 Dolar'ı geçmeyeceği düşünülmekte.

Android One kapsamında üretilecek telefonların çift SIM kartlı olması ve ekranın çözünürlüğü bilinmese de 4.5 inç boyutunda olması bekleniyor. Google bu telefonlarında lisans zorunluluğu bulunan FM Radyo'yu ve hafıza konusunda sıkıntı yaşayanlar içinse SD Kart desteği getirecek.

Android One kapsamında üretilecek olan bu cihazların Türkiye'de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Google Tarayıcısını Güncellemeyenlerle Dalga Geçiyor

Google, Project Wing ile Amazon'a Rakip Oluyor

YORUMLAR