Google'ın Yeni Algoritması Fotoğrafları Mükemmelleştirecek

Google'ın Yeni Algoritması Fotoğrafları Mükemmelleştirecek

Google'ın yeni algoritması, fotoğrafları olduğundan çok daha güzel hale getirecek. Ayrıca bu işlemi telefonlarınız, fotoğrafı çektinten sonra otomatik olarak yapacak.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Google araştırmacıları otomatik olarak fotoğraflara rötuş yapabilen bir kamera algoritmasını geliştirdi. Algoritmanın yapımcıları, fotoğrafı çektikten sonra, fotoğrafın daha iyi görünmesinin saniyeler içerisinde gerçekleşeceğini de ifade etti.

MIT'in doktora öğrencisi ve projeden sorumlu Michael Gharbi, aslında bu algoritmanın otomatik bir filtre olarak düşünülmesi gerektiğini ve bir görüntüdeki belirli özellikleri düzenlediğini belirtti. Örneğin; çektiğiniz fotoğraf karanlık ise, telefonunuz otomatik olarak fotoğrafın parlaklığını arttracak veya fotoğrafı çekerken parmağınız kameranın önüne gelirse, algoritma yapay zekası yardımıyla parmağınızın olduğu kısmı kaldıracak.

Gharbi, algoritmanın HDR fotoğrafları işlemesinin çok hızlı olacağını, yüksek çözünürlüklü resmin artık saniyler içerisinde kolayca düzenleneceğini söylüyor. Yani 3. parti düzenleme uygulaması kullanmadan telefon kameranızla mükemmel fotoğraflar çekebileceksiniz.

Ayrıca Google'ın bu teknolojiyi, Android'in gelecek sürümlerinde kullanacağı belirtildi. Ancak, tüm telefonların bu algoritmayı desteklemeyeceği düşünülüyor.

Cinsiyetçi Bir Mesaj, Tüm Google Camiasını Karıştırdı

Google'a Hikayeler Özelliği Geliyor!

YORUMLAR