Görme Engelliler İçin Kabartma Yazılı Telefon Satışta

Görme Engelliler İçin Kabartma Yazılı Telefon Satışta

Görme engelliler için kişiye özel tasarlanan kabartma alfabeli ilk telefon satışa sunuluyor. İngiltereli OwnFone, 3 boyutlu yazıcı kullanılarak üretilen telefonlarıyla pazarda önemli bir açığı kapatıyor.

Kişiye özel telefon tasarlama hizmeti sunan Londra merkezli OwnFone, cep telefonunu arama ve mesaj atma gibi basit amaçlar için kullanmak isteyen yaşlılar, ebeveynleriyle ve arkadaşlarıyla iletişim kurma yaşına gelen çocuklar, iş hayatına akıllı telefonunu bulaştırmadan sadece iş için basit bir çözüm arayan yetişkinler için özelleştirilmiş çözümler sunarak sektöre yeni bir soluk getirmişti. Şimdi de görme engellilerin kullandığı kabartma harfleri parmakların ucuna getirerek bir ilke imza attığını duyurdu.

100 dolardan başlayan ve özellik ekledikçe fiyatı artan kişiye öze telefonlar, daha önce piyasaya sürülen fakat pek de tanınmayan benzerlerinden bu yönüyle ayrılıyor. Aile ve arkadaşlar için ayrı, acil numaralar için ayrı tanımlanmış tuşların eklenebildiği kredi kartı büyüklüğündeki telefonların pek çok renk ve desen seçeneği de mevcut. Her ne kadar iOS ve Android telefonlarda görme engellilerin kullanışını rahatlatacak uygulamalar geliştirilse de, bu çözümün çok daha verimli olduğunu söyleyenlerin haklı olup olmadığı önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak.

En Başarılı Android Ses Kayıt Uygulamaları

YORUMLAR