Grooveshark Yenilendi

Grooveshark Yenilendi

Popüler müzik dinleme servisi Grooveshark yepyeni tasarımı ve özelliklerini içeren beta sürümünü duyurdu. Popüler servisin yeni özellikleri ve tasarım detayları haberimizin devamında.

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği popüler servislerden biri olan Grooveshark, 30 milyon’dan fazla kullanıcısıyla 15 milyonu aşkın müzik arşivine sahip büyük bir müzik dinleme servisi. Yasal olarak müzik dinleme imkanı sunan popüler servis, yeni tasarımını ve özelliklerini içeren beta sürümünü kullanıcıların beğenisine sundu.

Eski tasarımına nazaran oldukça şık ve sade bir görünüme kavuşan Grooveshark, eski tasarımdaki tüm karışıklığı bir kenara bırakarak, sadeliği ön plana çıkarıyor. Yeni Grooveshark’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklere göz atalım:

Müzik Keşfet

Sürekli aynı şarkıları dinlemekten sıkıldıysanız ve yeni şarkılar keşfetmek istiyorsanız, müzik keşfet özelliği tam size göre. Hoşlandığınız müzik türünü seçerek yeni sanatçılar ve şarkıları kolayca bulabiliyorsunuz.

Gözat

Yeni kenar çubuğu, ihtiyacınız olan tüm özelliklerine erişebilmenizi sağlamak amacıyla yeniden dizayn edilmiş. Hesabınızı yönetmek, koleksiyonlara,yayınlara ve çalma listelerine erişmek basitleştirilmiş arayüzü ile artık daha kolay hale geliyor.

Müzik Ara

Aklınıza gelen herhangi bir sanatçı, tür ya da şarkıyı anında arayıp, bulabiliyorsunuz.

Müzik Çalar

Yeniden tasarlanan müzik çalar, karışık çal, tekrarla, sessiz, paylaş, beğen gibi seçeneklerle birlikte daha şık bir görünüme kavuşturulmuş.

Çalma Listesi

Sürekli yeni şarkılara geçiş yapmak için siteyi açmak zorunda kalmamanız için çeşitli çalma listeleri oluşturarak, tek tıkla kendi listenizi oynatabilyorsunuz. Ayrıca, çalma listenize kapak fotoğrafı ekleyerek daha özel hale getirebilmeniz de mümkün hale getirilmiş.

Yayın

Gerçek zamanlı olarak diğer Grooveshark kullanıcıları ile yayınları dinleyebilir, isterseniz de kendi yayınınızı oluşturabiliyorsunuz. Müzik dinlerken aynı zamanda diğer dinleyiciler ile sohbet ederek hoş vakit geçirebilirsiniz.

Özelleştirilebilir Profil

Grooveshark profilinizde, çalma listeleriniz ve yayınlarınız için kapak fotoğrafı ekleyerek profilinizi en doğru şekilde sunabiliyorsunuz. En sevdiğiniz müzikler vitrini ile müzikal kimliğinizi temsil edecek profilinizi zevkinize göre kişiselleştirebilmeniz de mümkün hale getirilmiş.

Grooveshark’ın yenilenen arayüzü ve özellikleri, benim gerçekten çok hoşuma gitti. Online müzik dinleme servislerinin gittikçe popüler olmasını göz önüne aldığımızda Grooveshark’ın böyle bir girişim yapması yerinde bir karar olmuş diyebilirim. Siz de henüz beta sürecinde olan yeni Grooveshark’ı denemek istiyorsanız bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.


Akıllı Saatler Arabanızı da Kontrol Edecek

YORUMLAR