GSM Operatörü Pil Kullanım Süresini Etkiler mi?

GSM Operatörü Pil Kullanım Süresini Etkiler mi?

ABD’de Galaxy S4, Galaxy S5, HTC One M8 ve HTC One M7 cihazlarıyla yapılan bir testte, GSM operatörlerinin pil kullanım sürelerini etkileyip etkilemediği sorusu yanıt buldu.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ortalama pil ömrü bir gün civarında sürüyor. Bu sebeple yanımızda şarj cihazı veya taşınabilir bataryalar taşımamız kaçınılmaz oluyor. Piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlarda da pil kullanım süreleri neredeyse hiçbir değişime uğramadı, kaçınılmaz olarak sonuç yine bir gün civarları.

ABD’de akıllı telefonların pil kullanımlarıyla ilgili olarak film seyretmek, ekran parlaklığını en yüksek seviyede kullanmak, müzik dinlemek ya da internette uzun vakit geçirmek gibi testlerden farklı olarak GSM operatörleriyle ilgili bir test gerçekleştirildi.

Ülkedeki AT&T, T-Mobile, Sprint ve Verizon isimli dört büyük GSM operatörüyle gerçekleştirilen testte, akıllı telefonların GSM operatörlerinin pil tüketimindeki etkileri ölçüldü. Bluetooth, NFC, Wi-Fi kapatılıp, ekran parlaklığı 150 nit’e getirildikten sonra teste dahil olan cihazların dayanıklılığı test edildi.

Test sonucuna göre T-Mobile; Galaxy S5’te 10 saat 57 dakika, HTC One M8’de 10 saat 50 dakika ve Galaxy S4’te 6 saat 42 dakika pil dayanıklılığı sergileyerek diğer operatörlerden daha yüksek performans gösterdi. T-Mobile’ı AT&T takip ederken, Sprint üçüncü, Verizon dördüncü sırada yer aldı. Aşağıda yer alan grafikte sonuçları daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ülkemizde yer alan GSM operatörleriyle de bu testin sonuçlarını merak etmiyor değiliz.

Twitter Bing Çeviri Hizmetini Geri Çekti

YORUMLAR