GTA 5, PlayStation 4'te 1080p Kalitesinde Çalışacak

GTA 5, PlayStation 4'te 1080p Kalitesinde Çalışacak

Yeni nesil konsollar ve PC için sabırsızlıkla beklenen Grand Theft Auto 5'in yeni konsollun ekstra gücünü de kullarak PlayStation 4'te gerçek HD 1080p çözünürlükte oynatılacağı doğrulandı.

Resmi PlayStation Magazine'in bu ayki sayısında GTA 5 için ayrılan 10 sayfa içerikte özellikle 1080p çözünürlük üzerinde durulduğu göründü:

"Göz kamaştırıcı 1080p sunum, oldukça genişletilmiş mesafe görüntüsü, 100 yeni şarkı, taze vahşi doğa, GTA Online'ın geliştirilmiş hali, Sony'nin konsolunu televizyonunuzun altına yerleştirdiğinizden beri bu oyun için hazırlanıyordunuz," şeklinde başlıyor rapor.

"720p'ye elveda. Amacına yeterince ulaştı ve görevini tamamladı. Artık gözlerimiz Los Santos'un 1080p çözünürlüklü keskin harikalarını PS4'te görmeye alışmalı, doğal 1920 x 1080 piksel çözünürlük ile."

Dergide GTA 5'in PlayStation 4'e 1080p olarak geleceğinin üstüne basıla basıla anlatılıyor, ancak herkesin merak ettiği Xbox One versiyonu, hatta PC versiyonu üzerine hiçbir açıklama yok. Rockstar ilerleyen zamanlarda bu konuya da mutlaka açıklık getirecektir.

Geçen sene GTA 5'in Xbox One versiyonunun PS4'ten biraz daha düşük bir çözünürlükle geleceği söyleniyor, sonrasında Microsoft'un Kinect'e ayrılan sistemi de açarak konsola güç katmasıyla bu durumun giderileceği tahmin ediliyordu. Ayrıca Rockstar'ın oyun için fazladan bir sene kazanmasıyla birlikte büyük ihtimalle Xbox One için de 1080p durumu gerçekleşecek.

GTA 3, Vice City ve San Andreas Mobil Platformlar İçin %40 İndirimde

Android için En İyi Ücretsiz Ateş Etme Oyunları

YORUMLAR