Hackerlardan Arındırılmış IP'siz MegaNet Geliyor

Hackerlardan Arındırılmış IP'siz MegaNet Geliyor

Dünyanın şüphesiz en büyük icatlarından birisi olan internetin neredeyse girmediği ev kalmadı. Durum böyle olunca bazı güvenlik sorunları da ortaya çıkabiliyor. Tam da bu noktaya değinen Kim Dotcom'un yeni projesi, güvenlik sorunlarını sonlandıracak.

MegaUpload'un kurucusu olan Kim Dotcom, şu sıralarda herkesi ilgilendirecek bir proje üzerinde çalışıyor. İnternetin kötüye kullanımından rahatsız olan Dotcom, MegaNet projesiyle bu sorunu aşmak istiyor. MegaNet projesi alışık olduğumuz IP adreslerini yok edecek. Bu sayede internette güvenli bir şekilde dolaşılabilecek.

Yapılan araştırmalara göre internetten alışveriş yapanlar kendilerini güvende hissetmiyor. Ayrıca şu an kullanılan internetin hükümetlerce izlenilmesi de kullanıcıları rahatsız ediyor. MegaNet, bu noktada kullanıcılarını güvende hissettirmek için kullanılacak. MegaNet projesinde her hangi bir yönetici bulunmayacak ve böylece birilerini izlemek mümkün olmayacak. Ayrıca IP adresinin olmamasından dolayı her hangi birini hacklemek imkansız hale gelecek. Aynı şekilde DDos saldırıları yapmak ve bazı siteleri tek bir kişinin kararıyla kapatmak da artık imkansız olacak.

İşin gerçeklik boyutuna baktığımızda böyle bir projenin hayata geçmesi için yüksek sayıda kullanıcı gerekiyor. Tahminlere göre ilk senesinde 100 milyon kullanıcıya erişecek olan MegaNet'in yine de sorunlu olup olmayacağı bilinmiyor. Şu anlık tamamen teorilerden ibaret olan MegaNet projesinin nasıl bir etki yaratacağı tamamen belirsiz.

Eğer internet güvenliğine önem veren biriyseniz sizin için seçtiğimiz çözüm yöntemlerini aşağıdan indirebilirsiniz.

Opera Max Artık Daha Hızlı ve Daha Güvenli

Dünyanın İlk Bilgisayar Virüsü Müzesi Ziyarete Açıldı

YORUMLAR