Haftanın Android Oyunu: Godus

Haftanın Android Oyunu: Godus

Populous isimli oyundan bu yana 25 senelik oyun tecrübesini tanrıcılık simülasyonu oyunlarına adayan Peter Molyneux, Godus isimli bu oyunuyla mobil platformlar için en uygun formatı yakalamayı başarıyor. 22cans isimli geliştiriciler ile bir araya gelen Molyneux, ücretsiz olarak sunulan bu oyunda harikalar yaratmış.

Godus oynarken tanrı rolüne soyunup taş devrinin insanlarına medeniyet kurmak konusunda yardımcı oluyorsunuz. Strateji oyunlarına has gerçek zamanlı kontrol ile yapmış olduğunuz her hamlenin oyun üzerindeki sonuçlarını gözlemleyebiliyorsunuz. Gelişen medeniyetle birlikte sizin de gücünüz artıyor. Tarım ile uğraşan insanların hasatlarını kutsayabiliyorsunuz ve insanların tüketim ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyorsunuz. Yıkıp parçalamak istediğiniz yerlerde ateş yaratmanız da mümkün. 3 boyutlu animasyonlar gerçekten başarılı bir şekilde kullanılmış ve gözleriniz için bir ziyafet havası sunuyorlar.

Godus, Kickstarter üzerinden başlayan ve Windows ile Mac OS X için hala geliştirilme aşamasında olan bir oyun. Dungeon Keeper, Black & White ve Populous gibi oyunların yaratıcısından bizlere aktarılmış olan bu oyun bize bu türün geleneklerini aktarmakta sıkıntı yaşamıyor. Son derece başarılı bir oyun olan Godus için güçlü bir Android cihazına ihtiyacınız olacağını söylemekte fayda var.

Sony Playstation'ın 20'inci Yılı İçin Özel Bir PS4 Hazırladı

YORUMLAR